Barion Pixel

Általános Szerződési Feltételek

Jelen Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban: ÁSZF) dokumentum – a vonatkozó kötelező érvényű jogszabályok rendelkezései mellett – tartalmazza az Adományozott, mint az adományozási felület működtetője (továbbiakban: Adományozott) által a https://www.dorkasz.hu weboldalon üzemeltetett Honlapon Adományozóra vonatkozó (továbbiakban: Adományozó, Felhasználó) használati feltételeket, valamint az Adományozó és Adományozott (továbbiakban együttesen: „Felek”) közötti támogatási szerződés feltételeit tartalmazzák, melynek keretében Adományozó az Adományozott részére a Honlapon keresztül nyújt Adományt. Jelen ÁSZF tartalmazza továbbá az Adományozott által fenntartott és üzemeltetett https://www.dorkasz.hu honlapon (a továbbiakban: Honlap) elérhető készpénz-helyettesítő fizetési eszköz (a továbbiakban: bankkártya) útján és átutalással nyújtható adományozási lehetőség igénybevételének feltételeit.

Kérjük, hogy adományozása véglegesítése előtt figyelmesen olvassa el a jelen dokumentumot, mert megrendelése véglegesítésével az Adományozó elfogadja a jelen ÁSZF rendelkezéseit, és az ÁSZF maradéktalanul az Adományozó és az Adományozott között létrejövő szerződés részét képezi.

A jelen ÁSZF-ben meghatározott alábbi szabályok nem vonatkoznak a https://www.dorkasz.hu weboldalon keresztül elért más weboldalakra, függetlenül azok jellegétől, az általuk nyújtott szolgáltatástól vagy az üzemeltető személyétől. A Honlap használatához szükséges azon technikai tájékoztatást, melyet jelen ÁSZF nem tartalmaz, a Honlapon elérhető egyéb tájékoztatások nyújtják.

A Honlap működésével, az egyes termékekkel, a megrendelési, és szállítási folyamattal kapcsolatosan felmerülő kérdések esetén a jelen ÁSZF AZ ADOMÁNYOZOTT ADATAI pontjában található elérhetőségeinken állunk rendelkezésére.

Jelen ÁSZF folyamatosan elérhető a következő weboldalról: https://www.dorkasz.hu/aszf és letölthető, továbbá bármikor kinyomtatható az alábbi linkről:

https://dorkasz.hu/wp-content/uploads/2024/02/ASZF-dorkasz.hu-angol-–-2024.02.01-tol.pdf

1. ADOMÁNYOZOTT ADATAI

Adományozott, mint az adományozási felület működtetőjének neve: Dorkász Szolgálat Közhasznú Alapítvány

Székhely (és egyben a panaszügyintézés helye): 4002 Debrecen, Dorkász tanya 1.

Levelezési cím: 4002 Debrecen, Erdőspuszta Pf. 146.

Registration Number: 09-01-0000048

Országos azonosító: 0900/60048/1990/600481990

Adószám: 19122201-1-09

Statisztikai számjel: 19122201-9499-569-09

KÖT (közérdekű önkéntes tevékenységet folytató szervezet) regisztrációs szám: 8518

Nyilvántartásban bejegyző hatóság neve: Debreceni Törvényszék

Bankszámlaszám: Erste Bank Hungary Zrt., 11993001-02300894

Képviseli: Vojtkó Ferenc, kuratóriumi elnök
Elektronikus levelezési cím: alapitvany@dorcas.hu 

Telefonszám: +36/52/441-119

A tárhely-szolgáltató adatai:
A tárhely-szolgáltató cégneve: DiMa.hu Kft.

A tárhely-szolgáltató székhelye: 4032 Debrecen, Békessy Béla utca 9/C. III/10.
A tárhely- szolgáltató adószáma: 14079665-2-09

A tárhely- szolgáltató cégjegyzék száma: 09-09-014017

2. BEMUTATKOZÁS

A holland gyökerekkel rendelkező Dorkász Szolgálat Alapítványt 1991-ben alapította Dirk Jan Groot, aki 1982-ben kapta az indíttatást, hogy létrehozzon egy olyan nemzetközi keresztyén segélyszervezetet, mely segíti a kommunista országokban elnyomottakat. A magyarországi szervezet 2016-tól függetlenedett a hollandiai anyaszervezettől, akivel azóta is jó kapcsolatot ápol. Az alapítvány célja a szociálisan rászorulók, a hátrányos helyzetű és katasztrófa helyzetbe jutott emberek és csoportok támogatása, karitatív tevékenységek végzése. Székhelye a Debrecen-Erdőspusztán található Dorkász befogadóközpont, mely 5,5 hektáron biztosít lehetőséget a háború elől menekülők elhelyezésére, sportolásra, táborozásra, konferenciák szervezésére.

A Dorkász Szolgálat Alapítvány kuratóriuma felekezetközi, tagjai lehetnek egyházi és laikus természetes személyek is. A magyarországi szervezet, melynek új neve Dorkász Szolgálat, 15 településen több, mint 40 gyülekezettel és intézménnyel együttműködve valósítja meg fejlesztő programjait határon innen és túl magyarországi támogatók segítségével. Kiemelt célcsoportjai közé tartoznak a rászoruló családok, hátrányos helyzetű gyermekek és a nehéz körülmények között élő idősek, valamint a menekültek. Diakóniai programjain keresztül évente átlagosan 22 tonna ruhát és 22 tonna élelmiszert oszt ki, mintegy 10000 kedvezményezett számára. A Dorkász Szolgálat egy dinamikusan növekvő szervezet, mely szeretné kiszélesíteni tevékenységeit és újabb helyszíneken, újabb csoportok számára biztosítani a megfelelő segítségnyújtás lehetőségét.

A következőkben megosztjuk a Tisztelt Adományozóval a Dorkász Szolgálat Közhasznú Alapítvány hitvallását.

Miben hiszünk?

  • Hiszünk Jézus Krisztusban, Isten fiában, aki valóságos testben eljött a világra (1Péter 4:1-6).

„Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.” János 1:14

  • Hisszük, hogy keresztáldozatával elvette bűneinket, betegségeinket és örök életet szerzett nekünk.

„Bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy miután meghaltunk a bűnöknek, az igazságnak éljünk: az ő sebei által gyógyultatok meg.” 1Péter 2:24

  • Hisszük, hogy harmadnapon feltámadt a halálból, majd felment a mennybe, ahol helyet készít számunkra és közbenjár értünk.

„Őt azonban fára feszítve megölték, de Isten harmadnapon feltámasztotta őt, és megadta neki, hogy megjelenjék.” Apostolok Cselekedetei 10:39-40

„Ezután kivitte őket Betániáig, felemelte a kezét, és megáldotta őket. És miközben áldotta őket, eltávolodott tőlük, és felvitetett a mennybe. Azok pedig leborulva imádták őt, majd nagy örömmel visszatértek Jeruzsálembe; mindig a templomban voltak, és áldották Istent.” Lukács 24:50-53

„Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem! Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? És ha majd elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.” János 14:1-4

„Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, aki váltságul adta önmagát mindenkiért, tanúbizonyságul a maga idejében.” 1Timóteus 2:5-6

  • Hitünk és munkánk abból gyökerezik, amit Jézus tett értünk. Iránta való szeretetünkből fakad, hogy megtesszük, amire felszólít:

„Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes elmédből, és felebarátodat, mint magadat.” (Lukács 10:27)

Missziónk

Help self-reliance come about among the poor through the combination of social aid and trainings to see our beneficiaries reach their full potential in life by using their God-given skills and talents to improve their situation.

Vision: Transformed lives

Method

  • Assistance takes place at local stages
  • Beneficiaries get regular donations
  • Realizations is based on personal contacts
  • We help changing step by step
  • In addition to the donation, we help the beneficiaries with training
    development
  • We support in a maintainable way
  • The results are measurable and provable

3. FOGALOM-MEGHATÁROZÁSOK

„Adomány”: a közhasznú szervezetnek az Ectv. szerinti közhasznú tevékenység támogatására az adóévben visszafizetési kötelezettség nélkül adott támogatás, juttatás, térítés nélkül átadott eszköz könyv szerinti értéke, térítés nélkül nyújtott szolgáltatás bekerülési értéke, feltéve, hogy az nem jelent a Tao. tv-ben meghatározottakon túl vagyoni előnyt az adományozónak, az adományozó tagjának (részvényesének), vezető tisztségviselőjének, felügyelő bizottsága vagy igazgatósága tagjának, könyvvizsgálójának, illetve ezen személyek vagy a magánszemély tag (részvényes) közeli hozzátartozójának azzal, hogy nem vagyoni előny az adományozó nevére, tevékenységére történő utalás. Adományt tehát csak közhasznú szervezet fogadhat.

„Adománygyűjtés”: az a forrásteremtési tevékenység, amelyet az Adományozott, illetve az általa meghatalmazottak, alapcéljának, illetve közhasznú céljának elérése érdekében folytatnak.

„Adományozási felület”: az Adományozott https://www.dorkasz.hu honlapja, ahol az adományozásra készpénz-helyettesítő fizetési eszköz (a továbbiakban: bankkártya) vagy banki utalással kerül sor.

„Adományozó”: Az a természetes személy, jogi személy, illetve jogi személyiség nélküli szervezet, aki az Adományozott Honlapján elérhető adományozási lehetőséget igénybe veszi.

„Adományozott”: az Alapítvány, amely az adományt alapcéljának, illetve közhasznú céljának megfelelően gyűjti.

„Adományozás célja”: az Adományozott alapító okiratában megjelölt hosszú távú közérdekű célok megvalósításának támogatása.

„Bankkártyás adományozás”: Az adományozás során használható fizetési mód, amely a Barion és a Paypal felületén történik, és amelyért az Adományozott nem tartozik felelősséggel, illetve amelynek tranzakciós adataihoz az Adományozott nem fér hozzá.

„Beszámoló nyilvánossága”: a szervezet köteles a jóváhagyásra jogosult testület által elfogadott beszámolóját, valamint közhasznúsági mellékletét – kötelező könyvvizsgálat esetén a könyvvizsgálói jelentéssel együtt – az adott üzleti év mérlegfordulónapját követő ötödik hónap utolsó napjáig az OBH-nak megküldeni, ezzel letétbe helyezni és közzétenni. Ha a civilszervezetnek van saját honlapja, akkor a beszámolót, valamint a közhasznúsági mellékletet ott el kell helyeznie, és a közzétett adatok folyamatos megtekinthetőségét legalább a közzétételt követő második üzleti évre vonatkozó adatok közzétételéig biztosítania kell.

„Célösszeg”: A Projekt megvalósításához szükséges összeg, amelyet az Adományozott a Projekt feltöltése során határoz meg. Az Adományozott dönthet úgy, hogy a Célösszeg elérését követően is folytatja az adományok fogadását.

„Civil szervezet”: az alapítvány és az egyesület, ide nem értve a pártot és a civil társaságot.

„CNP Tranzakció”: Olyan, a Bankkártya fizikai jelenlétét nem igénylő virtuális tranzakciótípus (ún. Card not present), amely termék vagy szolgáltatás megvásárlására nyújt lehetőséget internetes portálon -virtuális POS terminálon – (internetes vásárlás, e-commerce) keresztül, illetve telefonon, postai úton (ún. MO/TO) oly módon, hogy a Kártyabirtokos adja meg Bankkártyájának számát, lejárati idejét, illetve az ún. CVC2 ellenőrző kódot a kereskedő számára (egyes Elfogadó bank ennél több adatot is bekérhet, például a kibocsátó bank nevét, a Kártyabirtokos Bankkártyán található nevét, stb.).

„ÁSZF”: általános szerződési feltételnek minősül az a szerződési feltétel, amelyet az alkalmazója (Adományozott) több szerződés megkötése céljából egyoldalúan, a másik fél (Adományozó) közreműködése nélkül előre meghatározott, és amelyet a Felek egyedileg nem tárgyaltak meg.

„Felek”: Adományozott és Adományozó együttesen.

„Honlap”: a jelen weboldal, azaz az Adományozott által a dorkasz.hu domain cím alatt üzemeltetett internetes oldal, amely a Szerződés megkötésére szolgál.

„Ismétlődő fizetés”: A rendszeres bankkártyás adományozást technikailag ismétlődő fizetésnek nevezzük. „Ismétlődő fizetés” esetén az első sikeres adományozással az Adományozó felhatalmazza a fizetési tranzakciót lebonyolító pénzügyi szolgáltatót, hogy az Adományozó által beállított összegű adományt havi rendszerességgel az Adományozó bankszámlájáról levonja mindaddig, amíg azt az Adományozó le nem mondja. Az ismétlődő fizetés külön engedélyhez kötött, melynek kiadásához a Barion és a Paypal felület üzemeltetői saját hatáskörében megvizsgálja az azt kérő szolgáltatót.

„Közcélú adomány”: Közcélú adománynak minősülnek azok az adományok, melyek esetében az adományozó rendelkezik az Alapítvány, mint közhasznú szervezet által kiállított olyan igazolással, amely tartalmazza az adományozó és az adományozott nevét, székhelyét vagy állandó lakóhelyét, adószámát, adószám hiányában egyedi azonosítására szolgáló jelét és a támogatott célt. A közcélú adomány az Alapítvány közhasznú tevékenységét szolgálja, és nem jelenthet vagyoni előnyt az adományozónak, az adományozó tagjának vagy részvényesének, vezető tisztségviselőjének, felügyelőbizottsága vagy igazgatósága tagjának, könyvvizsgálójának, illetve ezen személyek vagy a természetes személy tag vagy részvényes közeli hozzátartozójának azzal, hogy nem minősül vagyoni előnynek az adományozó nevére, tevékenységére történő utalás.

„Közérdekű önkéntes tevékenység”: Az erről szóló jogszabály szerint közérdekű önkéntes tevékenység az ún. fogadó szervezeteknél, a törvény által meghatározott tevékenységi körben, ellenszolgáltatás nélkül végzett munka. A jogszabály meghatározza a fogadó szervezetek körét és az ott végezhető tevékenységet is. Nem tartozik ebbe a körbe, ha

a) a személy a tevékenységet maga vagy a Polgári Törvénykönyv szerinti közeli hozzátartozója javára végzi,

b) a tevékenység jogszabályi kötelezésen, jogerős bírósági határozaton, illetve hatósági kötelezésen alapul, vagy

c) a felek úgy állapodnak meg, hogy azt más jogviszony keretében végzik, így különösen polgári jogi jogviszonyban egyesület, alapítvány vagy közalapítvány kezelő szervének, vagy jogi személyiséggel rendelkező vallási közösség tagjaként.

Továbbá ellenszolgáltatásnak minősül minden olyan vagyoni előny, amelyhez az önkéntes vagy közeli hozzátartozója a közérdekű önkéntes tevékenységhez kapcsolódóan jut. Az ellenszolgáltatás alóli kivételeket a jogszabály a 2. § (3) bekezdésében határozza meg.

„Közhasznúsági melléklet”: A civil szervezet és a civil szervezet jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egysége az Ectv. 29. § (3) bekezdésében meghatározott, a közhasznú szervezet, valamint a közhasznú szervezet jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egysége pedig az Ectv. 46. § (1) bekezdésében meghatározott – a beszámoló jóváhagyásával egyidejűleg elkészített – közhasznúsági mellékletét a civil szervezetek gazdálkodása, az adománygyűjtés és a közhasznúság egyes kérdéseiről szóló a 350/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet mellékletének megfelelő, erre a célra rendszeresített formanyomtatványon készíti el.

„Közhasznú tevékenység”: minden olyan tevékenység, amely a létesítő okiratban megjelölt közfeladat teljesítését közvetlenül vagy közvetve szolgálja, ezzel hozzájárulva a társadalom és az egyén közös szükségleteinek kielégítéséhez.

„Projekt”: Az a meghatározott cél, amelyre az adományozás történik. Három fő típusa van a projekteknek: egyéni támogatás, projekt támogatás, működés támogatás.

„Szerződés”: Adományozott és Adományozó között a Honlap és elektronikus levelezés igénybevételével létrejövő támogatási Szerződés.

„Támogató”: Támogató lehet minden cselekvőképes személy (természetes és jogi személy), aki/amely az Adományozott céljait pénzbeli, természetbeni támogatással segíti.

 „Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz”: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz.

„Távollévők között kötött szerződés”: olyan szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.

„Vállalkozás”: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy.

4. ALAPVETŐ RENDELKEZÉSEK

4.1. A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre, valamint jelen ÁSZF értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel az alábbi jogszabályokra:

  • 1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről,
  • 2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről,
  • 1996. évi LXXXI. törvény a társasági adóról és az osztalékadóról,
  • 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről,
  • 2011. évi CLXXV. törvény (Ectv.) az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról,
  • 2005. évi LXXXVIII. törvény a közérdekű önkéntes tevékenységről,
  • 350/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet a civil szervezetek gazdálkodása, az adománygyűjtés és a közhasznúság egyes kérdéseiről,
  • 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról,
  • 2011. évi CXX. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról,
  • AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról,
  • AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet).

A vonatkozó jogszabályok kötelező rendelkezései a felekre külön kikötés nélkül is irányadók.

4.2. A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó Szerződések nem minősülnek írásba foglalt szerződéseknek, azokat az Adományozott nem iktatja. A jelen honlapon történő adományozás a távollévők között megkötött szerződések közé tartozik, azaz a szerződéskötésre a Felek egyidejű jelenlétének hiányában kerül sor. A létrejött Szerződés tehát nem kerül iktatásra, kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre. Az európai uniós és a magyar jogszabályok alapján érvényesek az online úton megkötött szerződések, így az ilyen módon megkötött szerződésekhez ugyanazok a jogi következmények fűződnek, mint a hagyományos módon (írásban vagy szóban) létrejött megállapodások esetén.

4.3. A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződések nyelve a magyar nyelv.

4.4. Az Adományozott nem csatlakozott az Adománygyűjtő Szervezetek Etikai Kódexéhez, és más etikai kódexnek sem vetette alá magát.

4.5. A jelen ÁSZF 2022. december hó 01. napján kerül az Adományozott által a Honlapon közzétételre. Az ÁSZF a Honlapon történő közzététellel lép hatályba és visszavonásig hatályban marad, mindezekkel egyidejűleg a korábban hatályos ÁSZF hatályát veszti. Az ÁSZF rendelkezéseit kell alkalmazni a közzététel napján, vagy az azt követően létrejött Szerződések tekintetében. Az ÁSZF eltérő rendelkezés hiányában a Honlapon történt közzétételét megelőzően létrejött Szerződésekre nem alkalmazható.

4.6. Az Adományozott ezúton hívja fel valamennyi ügyfelének, valamint a  https://www.dorkasz.hu Honlap látogatóinak figyelmét, amennyiben felhasználója kíván lenni az említett weboldalnak, vagy megrendelője kíván lenni az Adományozott szolgáltatásainak, úgy

a) figyelmesen olvassa el a jelen ÁSZF, valamint

b) az Adatkezelési tájékoztatóját, és

kizárólag abban az esetben használja tovább a weboldalt, vagy vegye igénybe a szolgáltatásokat, amennyiben az ÁSZF és az adatvédelmi szabályozás minden pontjával egyetért, és azokat kötelező érvényűnek tekinti magára nézve.

4.7. Tekintettel arra, hogy a hatályos Polgári Törvénykönyv 6:78. § 1. bekezdése szerint az általános szerződési feltétel akkor válik a szerződés részévé, ha alkalmazója lehetővé tette, hogy a másik fél annak tartalmát a szerződéskötést megelőzően megismerje, és ha azt a másik fél elfogadta, Adományozott kinyilvánítja, hogy felhívja leendő szerződő partnerei figyelmét arra, hogy a mindenkor hatályos általános szerződési feltételek linkje elérhető minden elektronikusan vagy papír alapon küldött Ajánlatán, valamint a https://www.dorkasz.hu weboldalon, továbbá elérhető az Adományozott ügyfélszolgálatán papír alapon, valamint a szóbeli Ajánlat esetén megjelölésre kerül az Adományozó számára. Adományozó az Ajánlat elfogadásával, vagy a weboldalon történt igény elküldésével kijelenti, hogy a mindenkor hatályos általános szerződési feltételeket, valamint a fent megjelölt adatvédelmi szabályozást megismerte, megértette, elfogadta.

4.8. Az Adományozó a jelen ÁSZF elfogadásával elismeri, hogy jog-és cselekvőképes természetes, vagy jogi személy, vállalkozás. A Honlapon történő adakozáshoz az Adományozónak az alábbi feltételek valamelyikének kell megfelelnie:

  • természetes személy, aki 18. életévét legkésőbb a vásárlás napján betöltötte, és törvény vagy a bíróság gondnokság alá helyezést elrendelő ítélete cselekvőképességét nem korlátozza (nem cselekvőképtelen),
  • természetes személy, aki 14. életévét betöltötte, de 18. életévét még nem érte el és nem cselekvőképtelen, kizárólag törvényes képviselője hozzájárulásával tehet érvényes jognyilatkozatot,
  • szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy (vállalkozás) törvényes képviselője vagy meghatalmazottja útján eljárva tehet jognyilatkozatot,
  • nyilvántartásba vett jogi személy, gazdasági társaság törvényes képviselője vagy meghatalmazottja útján eljárva tehet jognyilatkozatot.

Az Adományozó tudomásul veszi, hogy a 14. életévét be nem töltött kiskorú személy a törvény értelmében cselekvőképtelennek minősül, ezért jognyilatkozata semmis. A cselekvőképtelen kiskorú nevében a Honlapon történő adományok leadása során a törvényes képviselője járhat el.

4.9. A Projektekre nyújtott adományokből befolyó összeg 100%-át az Adományozott fejlesztő projektjeiben résztvevő hátrányos helyzetű családok, gyermekek és idősek támogatására fordítja. Arról, hogy melyik projektet szeretné az Adományozó támogatni vásárlásával, saját maga dönt. Adományozott tájékoztatja azonban Adományozót, hogy a Honlapon külön lehetőségük van a Projektet, mint célt támogató Adományozotti működésre is adományt nyújtani.

4.10. Az Adományozott projektjeiben résztvevő rászorulókat nem készpénzzel, hanem főként ruha és ételadománnyal támogatja az Adományozott, de egyéb adományokkal is, mint

– tisztitószer;

– lakástextil;

– tanszer;

– egy tábor költségeinek fedezete.

Ezek beszerzési, logisztikai és működési költségeit fedezi az Adományozott a Honlap bevételéből, hogy a megfelelő időben, a megfelelő adományt tudja eljuttatni a szükséget szenvedőknek.

4.11. Az a weboldal, amelyen az Adományozott által üzemeltetett Honlapra mutató link elhelyezésre kerül, nem keltheti azt a benyomást, hogy az Adományozott javasolja, támogatja az adott weboldalon kínált vagy forgalmazott szolgáltatás vagy termék igénybevételét vagy megvásárlását. A linkelő weboldal nem tartalmazhat valótlan információt az Adományozott által üzemeltetett Honlapról, valamint az Adományozott és a linkelő weboldal között fennálló jogviszonyról. Az Adományozott minden olyan rá mutató hivatkozás alkalmazása ellen fellép, amely árt az Adományozott által üzemeltetett Honlap hírnevének és érdekeinek.

4.11. Az Adományozott által üzemeltetett Honlapon található valamennyi tartalom (szöveg, cikk, termékismertető, tájékoztató, jelen ÁSZF stb., ábra, kép, más információ, illetve adat) szerzői jogai – eltérő rendelkezés hiányában – térbeli és időbeli korlátozás nélkül az Adományozottat illetik meg. Különösen tilos az Adományozott által üzemeltetett Honlapról letöltött tartalmat a Honlapon történő adományozástól eltérő célra felhasználni, ezeket átdolgozni vagy másolni, illetőleg más hasonló tevékenységet folytatni. Az Adományozott szerzői és egyéb jogainak megsértése vagy e szerződés megszegése esetén azonnali jogi eljárást kezdeményez a jogsértővel szemben.

4.13. Az Adományozott fenntartja a jogot, hogy bíróságok és más hatóságok előtt eljárást kezdeményezzen minden olyan személy ellen, aki az általa üzemeltetett Honlap használatával jogsértést követ el, illetve a jogsértés elkövetését megkísérli. Az Adományozott nem vonható felelősségre semmilyen, harmadik személy által valamely Felhasználó rovására elkövetett jogsértés miatt.

5. A SZERZŐDÉS LÉTREJÖTTE ÉS MEGSZŰNÉSE

5.1. A támogatási Szerződés létrejöttéhez az szükséges, hogy Adományozó a Honlapon keresztül a körülírt támogatási módok valamelyikének kiválasztásával az Adományozottnak pénzbeli Adományt nyújtson. Az Adományozó a támogatási módok valamelyikének igénybevételével kifejezi az Adományozott irányába a saját vagyona rovására történő adományozási szándékát. Az Adományt az Adományozó ellenszolgáltatás igénye nélkül nyújtja az Adományozott részére.

5.2. A Honlapon az Adományozó által kiválasztott támogatási mód kiválasztását követően az Adományozó számára olvashatóvá válnak a jelen általános szerződési feltételek, amely feltételek Adományozó általi elfogadását követően a támogatási szerződés az Adományozó és az Adományozott között minden további aktus nélkül létrejön.

5.3. Adományozott kijelenti, hogy az Adományt köszönettel elfogadja és az Adományozott által megjelölt célra, vagy ennek hiányában az Adományozott alapító okiratában megjelölt hosszú távú közérdekű célok megvalósításának érdekében használja fel.

5.4. Az adományozási szerződés annak teljesítésével megszűnik egyszeri, alkalmi Adomány esetén.

5.5. Rendszeresen nyújtott Adomány esetén a Felek támogatási szerződése határozatlan idejű, de a támogatási szerződést Adományozó bármikor, azonnali hatállyal és indokolás nélkül megszüntetheti a jövőre nézve. A már teljesített Adomány tekintetében elállási jog ilyenkor nem gyakorolható.

5.6. A Támogatás juttatása nem minősül belföldön és ellenérték fejében teljesített termékértékesítésnek vagy szolgáltatásnyújtásnak, így az Alapítvány a támogatás tényéről számviteli bizonylatot nem köteles kiállítani.

5.7. A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény alapján az Alapítvány céljainak megvalósítása érdekében adott juttatás adómentes.

5.8. Lemondás az adomány (ajándék) visszakövetelési jogáról: Felek kijelentik, hogy az Adományozó a támogatással kapcsolatos polgári jogban biztosított visszakövetelési jogáról feltételek és korlátozások nélkül kifejezetten lemond.

5.9. Az Adományozó a jelen ÁSZF alapján szabályozott adományozási szerződést csak a másik fél súlyos szerződésszegése esetén mondhatja fel, illetve állhat attól el, vagy tagadhatja meg a teljesítést. Súlyos szerződésszegésnek minősül az adomány céllal ellentétes felhasználása.

6. AZ ADOMÁNYOK FORMÁJA ÉS AZ ADOMÁNYOZÁS MENETE

6.1. Az Adományokat a következő formákban lehet nyújtani (támogatási módok):

      (i) Különböző összegű egyszeri pénzbeli adományok,

      (ii) Különböző összegű rendszeres pénzbeli adományok,

      (iii) Közérdekű önkéntes tevékenység nyújtása.

6.2. Ahhoz, hogy valaki Adományozóvá és így a jelen támogatási szerződés alanyává váljon, az alábbi lépéseket szükséges elvégezni:

      (i) az Adományozó a Honlapon felkínált támogatási módok valamelyikét kiválasztja,

      (ii) meghatározza a támogatási összeget,

      (iii) elfogadja az általános szerződési feltételeket, valamint az adatkezelési tájékoztatót, és

      (iv) a Honlapon felkínált fizetési módok útján az adományozást megvalósítja.

6.3. Adományozásra magánszemélyként bankkártyával, banki átutalással van mód. Jogi személyek és egyéb szervezetek részéről az adományozás a magánszemélyekkel azonos feltételekkel vagy az Adományozottal kötött egyedi megállapodással lehetséges.

6.4. Egyszeri pénzbeli adomány nyújtása esetén, ha Adományozó a fenti folyamat elvégzését követően újra támogatni szeretné az Adományozottat, úgy ezt a folyamat megismétlése útján teheti meg.

6.5. Online bankkártyás adományozáskor az adományozói felületen a „Támogatom” gombra való kattintást megelőzően az Adományozónak szükséges megadnia a nevét és e-mail címét, továbbá ki kell választania a támogatandó projektet, a támogatás összegét és rendszerességét, valamint a támogatás formáját (magánszemély/céges).

6.6. Rendszeres pénzbeli adomány bankkártyás levonás útján való nyújtása esetén az Adományozó által kiválasztott összeget a támogatás lemondásáig Adományozott Adományozó bankkártyájáról minden hónapban 7-én levonja (levonási nap). Ilyen esetben a támogatás lemondása olyan módon történik, hogy Adományozó az alapitvany@dorcas.hu e-mail címre „rendszeres támogatás lemondása” tárggyal elektronikus üzenetet küld. Adományozott az üzenet kézhezvételének napjától számított 15 naptári napon belül leállítja az adomány levonását. Amennyiben Adományozó az elektronikus üzenetet a levonási napot kevesebb mint 15 naptári nappal megelőzően küldi el, úgy Adományozott a levonást csak a következő hónapban állítja le.

6.7. Rendszeres adományozás módosítása előtt az aktív rendszeres adományozást le kell mondani, majd újat kell indítani az új paraméterekkel. Erre jellemzően akkor kerülhet sor, ha az adományozó más összeggel vagy másik projektet szeretne támogatni.

6.8. Ezt követően az Adományozó tovább lép a Barion vagy a Paypal online fizetési felületére, ott adhatja meg bankkártyája adatait, amelyek a fizetéshez szükségesek. A bankkártya adatokhoz Adományozott nem fér hozzá, azok kezelése a Barion vagy a Paypal rendszerében történik. A sikeres adományozásról az adományozó bankszámla kivonatot kap a Barion vagy a Paypal üzemeltetőjétől, aki a kivonaton, mint elfogadóhely szerepel. Adományozó a következő módokon tud adományt felajánlani Adományozott részére:

6.8.1. Banki átutalás: Adományozó választhatja fizetési módként azt a lehetőséget is, hogy az Adományozott részére valamelyik általa kiválasztott Projekt vonatkozásában banki átutalással teljesítse az adomány megfizetését. Ekkor megjelenik az utalási számlaszám és a közlemény rovatot is feltüntetjük. Kérjük, hogy másolja ki az adatokat, és indítsa el az utalást.

6.8.2. Fizetés bankkártyával:

6.8.2.1. PayPal: Az Adományozott a PayPal rendszerével szerződéses jogviszonyban áll. Az internetes felületen a PayPal fizetési rendszerének igénybevételével van lehetőség az adomány összegének megfizetésére. A PayPal fizetési mód használatához az Adományozónak PayPal regisztrációval kell rendelkeznie. A regisztrációt a www.paypal.com internetes oldalon kell elvégezni. A PayPal rendszer használatával összefüggésben felmerülő problémákért Adományozott nem vállal felelősséget, az ily módon létrejövő jogviszonyokért, valamint az azokból fakadó jogokért és kötelezettségekért a PayPal rendszer üzemeltetője a felelős. További tudnivalók »

6.8.2.2. Barion: Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz – jelen esetben az adományozotthoz, mint az adományozási felület működtetőjéhez – nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.

   A bankkártyás fizetéshez nem szükséges regisztráció. Az adományozáskor elegendő megadni a bankkártya számát, a lejárati dátumát, valamint a hátoldalon található CVC kódot, valamint egy működő e-mail címet. A fizetéshez használható Mastercard vagy Maestro bankkártya, Visa vagy Electron bankkártya, illetve Amex bankkártya. A bankkártyás fizetéshez az adományozót érintően külön díj nem kapcsolódik. További információk a www.barion.com oldalon találhatóak.

6.9. Amennyiben az Adományozó jogi személy, a számára szükséges adóigazolást Adományozott az adott év végén állítja ki és juttatja el Adományozó számára.

6.10. A Projekt lezárul a Célösszeg elérése esetén. Az utoljára regisztrált anyagi Adományozás, amellyel átlépte az összegyűlt Adományok összege a Célösszeget, teljes egészében az összegyűjtött Adományok része. Bármely Projekt esetén a projekt lezárható. Ebben az esetben az Adományozott továbbra is jogosult felhasználni az addig befolyt adomány összegét.

6.11. Az Adományozott a Projektekre érkezett Adományokat saját pénzintézeti számlán tartja, a Bankkártyás Adományok közvetlenül az Adományozotthoz érkeznek a bankkártyás fizetést lebonyolító szolgáltatótól. Az összegyűjtött Adományok összegének felhasználásáról, a Projektekről az Adományozott az éves közhasznúsági mellékletben összesítve számol be.

6.12. Az Adományozó tudomásul veszi, hogy amennyiben az egyéni vagy a projekt cél – a célösszeg elérésének nem teljesülése miatt – nem megvalósítható, az adomány teljes összege az Adományozott működési céljára kerül felhasználásra.

6.13. Az Adományozott fenntartja a jogot, hogy a Honlapon és egyéb kommunikációs csatornákon a Projekteket népszerűsítse, továbbá, hogy a honlapon hirdetéseket, bemutatókat, illetve Adományozói üzeneteket elhelyezzen.

6.14. A Projektek a gyűjtési időszak lejárta után a honlapon nyilvánosan hozzáférhetőek maradhatnak.

6.15. Amennyiben a Projekt megvalósítására előre nem látható, és az Adományozottnak fel nem róható okból nincs lehetőség, úgy a befolyt Adományokat egy tartalmában hasonló projektre vagy a működésére költheti.  

6.16. Beszámoló: Adományozott vállalja, hogy előzetesen a tervei szerint, illetve utólag az éves közhasznúsági melléklet által tájékoztatja a Honlapon Adományozóit az Adományok felhasználásáról következő év június 30-ig.

6.17. A Honlapon található számláló működése: A számláló az Adományozott adománygyűjtő eszközein keresztül befolyt adományok bruttó összegét dokumentálja. Minden eszköz esetében az adomány teljes összegét veszi figyelembe, azaz az Adományozott által kiszabott díjak, visszatartott adományok, illetve a fizetési rendszerek által levont bankkártyás fizetési költségek nem kerülnek levonásra ebből az összegből.

6.18. Mivel az Adományozott, mint a támogatott civil szervezet rendelkezik közhasznú jogállással, ezért amennyiben az Adományozó a társasági adó alanya, úgy adókedvezményben részesülhet a mindenkori Tao törvény rendelkezései szerint. Ehhez az Adományozó az Adományozott részére 2 példányban támogatási igazolást állít ki, melynek kötelező tartalmi kellékeit a Tao. törvény rögzíti. (E szerint az igazolásnak tartalmaznia kell:

(i) mindkét fél nevét, a székhelyét, az adószámát, az Adományozott közhasznú megjelölését,

(ii) az Adomány összegét,

(iii) a támogatott célt,

(iv) az adományozás időpontját és

(v) tartós adományozás esetén annak tényét.)

Az igazolást a támogatásnyújtás időpontjában, de legkésőbb az adóév végéig kell az Adományozó rendelkezésére bocsátani.

6.19. Adományozott Adományozó írásbeli kérésére adományigazolást állít ki. Adományozónak ehhez az alapitvany@dorcas.hu e-mailcímre kell egy e-mailt írnia, melynek tárgya a következő: „Adományigazolás kérése”.

7. REGISZTRÁCIÓ/ADOMÁNYOZÁS

7.1. Felhasználó, ha regisztrálni szeretne, akkor a „regisztáció” menüpontra kattintást követően a regisztrációs felület értelemszerű kitöltésével, majd a Honlap alján található „regisztráció” gombra kattintást követően tud. A regisztrációs felületen a következő adatokat szükséges megadni Adományozott részére: utónév, vezetéknév, e-mail cím, telefonszám, város, cím, jelszó.

7.2. A regisztráció elküldéséhez a Felhasználónak ezen a felületen található jelölőnégyzet kipipálásával el kell fogadnia jelen ÁSZF-et, valamint Adományozott adatkezelési tájékoztatóját.

7.3. A regisztráció sikeréről Adományozott e-mailben tájékoztatja a Felhasználót, melyben Felhasználó egy aktiváló linket küld a felhasználói fiók létrehozásához.

7.4. A sikeres regisztrációt követően, Felhasználó a weboldal tetején található „belépés” menüpont alatt a belépési adatait megadva (E-mail cím, jelszó) jogosult belépni a Honlapra.

7.5. Felhasználó jogosult a regisztrációját bármikor törölni az alapitvany@dorcas.hu e-mail címre küldött üzenettel. Az üzenet megérkezését követően Adományozott köteles haladéktalanul gondoskodni a regisztráció törléséről. Felhasználó felhasználói adatai a törlést követően azonnal eltávolításra kerülnek a rendszerből; ez azonban nem érinti a már leadott rendelésekhez kapcsolódó adatok és dokumentumok megőrzését, nem eredményezi ezen adatok törlését. Az eltávolítás után az adatok visszaállítására többé nincs mód.

7.6. A felhasználói hozzáférési adatok (így különösen a jelszó) titokban tartásáért kizárólag a Felhasználó a felelős. Amennyiben Felhasználó tudomást szerez arról, hogy a regisztráció során megadott jelszavához jogosulatlan harmadik személy hozzájuthatott, köteles haladéktalanul megváltoztatni jelszavát, ha pedig feltételezhető, hogy a harmadik személy a jelszó használatával bármilyen módon visszaél, köteles egyidejűleg értesíteni Adományozottat.

7.7. Felhasználó vállalja, hogy a regisztráció során megadott személyes adatokat szükség szerint frissíti annak érdekében, hogy azok időszerűek, teljesek és a valóságnak megfelelőek legyenek.

7.8. Felhasználó a vásárlás/regisztráció során köteles a saját, valós adatait megadni. A vásárlás/regisztráció során megadott valótlan, vagy más személyhez köthető adatok esetén a létrejövő elektronikus szerződés semmis. Adományozott kizárja felelősségét, amennyiben Felhasználó más nevében, más személy adataival veszi igénybe szolgáltatásait.

7.9. Adományozottat a Felhasználó által tévesen és/vagy pontatlanul megadott adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.

7.10. Adományozottat nem terheli felelősség az abból adódó károkért, ha Felhasználó a jelszavát elfelejti, vagy az illetéktelenek számára bármely, nem az Adományozottnak felróható okból hozzáférhetővé válik.

7.11. A https://www.dorkasz.hu weboldalon lehetőség van hírlevélre feliratkozni. A hírlevélre feliratkozás önkéntes. Feliratkozás esetén a Felhasználó a megfelelő jelölőnégyzet bejelölésével (pipálásával), majd a „Feliratkozás” gomb megnyomásával kifejezetten hozzájárul, hogy az általa megadott e-mail címre tájékoztató és kifejezetten reklámcélú tartalmak kerüljenek továbbításra Adományozott által meghatározott időközönként. Adományozott a hírlevélre feliratkozottaknak havonta legalább egyszer, de adott esetben többször is hírlevelet küld. Adományozott saját döntése szerinti, változó időközönként kedvezmény kupont küld a feliratkozottaknak megküldött hírlevélben. 

A hírlevélről a Felhasználó bármikor leiratkozhat a weboldalon erre a célra létrehozott „Hírlevél fel- és leiratkozás” menüpontban, vagy minden hírlevél végén található „Leiratkozás” linkre kattintva.

8. PROJEKTISMERTETŐK

8.1. Kék Vödör

„Mert éheztem, és ennem adtatok…” Máté 25:35

A Kék Vödör tartósélelmiszer-gyűjtő akció egy szociális étkeztetési projekt. 12 literes műanyag tároló vödrökben tartós élelmiszert gyűjtünk rászorulóknak. A projekt fő célja, hogy adományozásra szólítsuk fel azokat az embereket, akiknek lehetőségük van hátrányos helyzetű embertársaikon segíteni. Projektünkön keresztül hátrányos helyzetű időseket, csonka családokat és tartós beteget ápoló családokat támogatunk, ahol a havi bevétel nem teszi lehetővé, hogy minden nap elegendő étel kerüljön az asztalra.

Egy vödör megtöltése: 6.250.-Ft.

8.2. Idősgondozás

„I was sick and you visited me” Matthew 25:36

Nagyijaink a helyi partnereink segítségével rendszeresen élelmiszer és tisztítószer segélycsomagokat kapnak és az adományokon felül nagyon fontos, hogy a látogatások során személyes gondoskodásban is részesülnek. A programban résztvevő idősek többségének már nincs a közelében családtag, aki gondoskodhatna róluk, egészségileg már nem áll módjukban kimozdulni és részt venni alkalmakon, így a program nélkül eltávolodnának a helyi közösségtől és egyedül kellene megoldani problémáikat. Ezért a célcsoportunkba olyan idősek tartoznak, akiknél a napi étkezés, a lakhatási körülmények, az alacsony nyugdíj, valamint az egyedüllétük indokolttá teszi a külső segítségnyújtást.

Egy nagyi támogatása havi 3.720.-Ft-ba kerül.

8.3. Életrevalók Tábor

“Let the little children come to me!"

Olyan hátrányos helyzetű csoportokat fogadunk táborainkban, akik anyagi és szociális hátterük miatt nem engedhetik meg maguknak, hogy elmenjenek üdülni vagy táborozni és épp emiatt a leginkább szükségük lenne arra, hogy kikapcsolódjanak, közösségben legyenek és feltöltődjenek. Minden gyermek megérdemli, hogy a legfiatalabb éveit gondtalanul töltse és a kortársaival együtt szerezzen életre szóló emlékeket. Sok fiatal számára azonban ez nem adatik meg, hiszen már egészen kis koruktól azt tapasztalták, milyen az, mikor nélkülözi kell. A táborozással a tanulás mellett szeretnénk azt is elérni, hogy ezek a nehézsorsú gyermekek kicsit kiszakadjanak ebből a közegből és átéljék azt, milyen mikor átlag, felhőtlen gyermekkora lehet valakinek.

A kikapcsolódás mellett a másik célunk, hogy hasznos ismeretekkel is gazdagodjanak a táborban résztvevő fiatalok. Olyanokkal, amit az iskolában nem tanítanak, azonban tágítja a világlátást és/vagy irányt mutat a jövőre nézve. Az életrevaló tábor keretében a fiatalok közelebbről is megismerkedhetnek az autószerelői munkálatokkal a villanyszereléssel és a barkácsolással egyaránt.  A gazdálkodásba is bepillantást nyerhetnek egy biofarm látogatás keretén belül. A szakmai ismereteken felül pedig fontosnak tartjuk a mentális fejlődést is, így önismereti feladatokkal is készülünk a táborozóknak. Továbbá hasznos tanácsokkal, mint pl. pénzkezelés vagy párkeresés is segítjük a fiatalokat.  

Our target group includes boys between the ages of 14 and 18 who live in poverty and cannot afford a one-week camp. This year, we are organizing the first camp in Terény, where we are preparing countless interesting programs for teenagers.  

These young people are now facing a career choice, now they need to be shown what lies within them and what they are capable of. This is more than a simple camp, if you support this project, you can be sure that you are promoting lifelong change!  

A táborainkban a visszatérő témák az énkép, az önbecsülés, az jövőkép.

Egy fiatal egy napi táboroztatásának támogatása: 10.000.-Ft/nap/fő

8.4. Családgondozás

„I was naked and you clothed me” Matthew 25:36

Olyan hátrányos helyzetű családokat támogatunk, akiket egy helyi gyülekezet vagy családsegítő von be programunkba, felmérve, hogy valóban rászorulók és szükségük van erre a segítségre. Minden család téli és nyári ruhát kap, évente hatszor élelmiszer csomagot és az iskoláskorú gyermekek augusztusban tanszercsomagot vehetnek át. Az adományozás mellett nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a helyi partnereink közreműködésével a családok többgenerációs programokon keresztül közösségépítésben és különböző képzésekben is részt vehessenek, így biztosítva a hathatós fejlődést, változást az adományozás és a szemléletváltás kombinációja által.  

Jelenleg 300 családot támogatunk, így 1350 főnek tudunk segíteni ebben a programban. 

Egy család támogatása havi 1.510.-Ft-ba kerül.

8.5. Börtönmisszió

,,I was in prison and you visited me'' Matthew 25:36

Our prison mission activity has 2 directions. On the one hand, we organize evangelization and art therapy programs for young people who are serving their sentences, on the other hand, we help them connect to the church as easily and quickly as possible after their release.

Since 2017 we have a good relation with the Correction Institution of Debrecen where we built up a complex art therapy program for 14-18 years old boys. Our professional team use art therapeutic, drama pedagogical and coaching tools. In 2021 we plan 2 art therapy weekends and 1 summer camp for the boys in Debrecen and also for the girls of Rákospalota Correction Institution and Central Special Childcare Home. Theme of weekends: restitution, based on the well-known biblical story of Zaccheus.

Theme of summer camp: Creative Contrast which uses art and creativity to open up and define the contradictions of life in a playful way.

Dorcas Prison Mission Network has started in September 2020 which is an interdenominational cooperation waiting for prisoners to catch ater they got released and prevent them from falling back to their origin, lonelyness and lead them to Christ instead. All kind of churches can join freely to the Network where they can get professional help from to be prepared how to greet and integrate an ex-prisoner.

Egy fiatal képzési díja: 2.650.-Ft/fiú/hó

8.6. Mobil Csapat

„Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket.” Márk 10:14

A Dorkász és az UNICEF partnerségének köszönhetően megalakult a Dorkász Szolgálat Mobilcsapata. Feladata, hogy elsősorban Debrecen külterületeire kiszállva az ott élő nehéz sorsú családok gyermekei számára olyan foglalkozásokat valósítson meg, amelyeken akár anyagi, akár logisztikai problémák miatt nem volna lehetőségük részt venni az itt élő gyerekeknek. A foglalkozások sokszínűek, az adott közösség egyedi igényeinek megfelelőek: csoportos korrepetálást, kézműves foglalkozásokat, tiniklubot, mentálhigiénés segítségnyújtást és néptánc foglalkozásokat tarta csapat a Csapókertbe, Pacra, Dombostanyára, Halápra és Bodaszőlőre, ahol pedagógusképzést is megvalósít helyi önkénteseknek. Célunk, hogy elősegítsük a gyermekek képességeinek kibontakozását és megakadályozzuk az iskolai lemorzsolódást, melyet 3 pedagógus és egy pszichológus segítségével teszünk.

A programba folyamatosan új helyszíneket vonunk be. A csapat portfóliójába tartozik az énekkar, újságíró szakkör szervezése, dráma- és táncfoglalkozások, könyvklub, filmklub, gyermekek korai fejlesztése masszázs segítségével, vendéglátási alapismeretek, játékos önismereti foglalkozások, offline játék foglalkozások, kommunikációs és asszertivitás tréning, kulturális szenzitivitás tréning, csoportos pszichológia tanácsadás gyerekeknek, pszichológiai tanácsadás szülőknek, pszichológiai tanácsadás pedagógusoknak, gyermekfilozófiai foglalkozás, régészet és csillagászat „szakkörök”.

So far, we have already held regular sessions for 130 children with direct access. And with teacher training, we reach nearly 200 children indirectly.

8.7. Menekültmisszió

 A menekültmissziós projektünk hosszú távú segítségnyújtást kínál az orosz-ukrán háború menekültjei számára. A Dorkász Befogadóközpont nemcsak egy biztonságos szálláshelyet garantál az otthontalan rászorulóknak, hanem egy új élet kezdetét is. A Dorkász kempingből átalakult Befogadóközpont 200 fő részére tud otthont biztosítani különféle szobákban, valamint apartmanokban. Az ingyenesen igénybe vehető szálláshelyek mellett az étkeztetésben is támogatjuk a bajbajutottakat.  

In order to achieve long-term success, we patronize the Transcarpathian refugees living here in a complex way. Our vision and motto: "changed lives" - is especially important for families fleeing war, so we help in several areas. For those in need, the transformation of their perspective means a breakthrough, significant change. We help parents find employment on the labor market, while our goal is to improve children's basic school skills. 

Egy menekült heti ellátása 28.000,-  Ft.

További támogatási lehetőségek:

  • természetbeni adományozás (ruha, élelmiszer, tisztítószer, tisztálkodási szer, babaholmi),
  • önkéntes munka,
  • kemping felújítási munkálatok támogatása.

9. KÖZÉRDEŰ ÖNKÉNTES TEVÉKENYSÉG

Az önkéntesség számos előnnyel jár a munkaerő-piacon való mobilitás szempontjából is. A fiatalok, iskoláskorúak számára előnyös lehet, ha korán megtanulják a közösségi részvétel jelentőségét, szabályait, de az iskola (elsősorban a felsőoktatás) mellett végzett önkéntes munka, mint gyakorlat, tapasztalat később befolyásolhatja az álláskeresés sikerét is. Az önkéntes munka segítheti a munkaerő-piacról kiszorult, például korábban gyermeket nevelő nők visszatérését is, de sokat jelenthet a passzivitásba kényszerült időseknek is, akik tovább kamatoztathatják megnövekedett szabadidejükben a sok év alatt felhalmozott tapasztalatot.

9.1. Az önkéntesek közreműködésével ellátni kívánt tevékenységi körök

  • adományok szortírozása;
  • termék előkészítési munkálatok;
  • tereprendezési munkálatok;
  • szállások tavaszi nagytakarítása;

a.) adományok szortírozása

A Családgondozó projektünk 230 családját (kb. 1200 fő) és az Idősgondozó projektünk 100 idősét támogatjuk ruha adományokkal, amiket gyülekezetektől, cégektől, magánszemélyektől kapunk felajánlásként. Ezeket szükséges szétválogatni és a rászorulók adatai szerint összeállítani csomagba.

Fő feladatok:

  • Játékok szétválogatása felhasználás szempontjából (eladás/adomány/selejt)
  • A szétválogatott ruhákból a rászorulók adatai alapján az adománycsomagok összeállítása.

b.) termék előkészítési munkálatok

2021. januárban nyílt meg az új online piacterünk, a JótékonyTér (jotekonyter.hu). A honlapra új és használt dolgok is felkerülnek, amiket elő kell készíteni a termékfotózáshoz és a szállításhoz.

Fő feladatok:

  • Ruhák kivasalása,
  • Konyhai eszközök elmosogatása,
  • Egyéb tárgyak letörölgetése,
  • A rendelt termékek becsomagolása.

c.) tereprendezési munkálatok

Szolgálatunk Erdőspusztán, a Vekeri-tó mellett egy 5,5 hektárnyi erdős területen fekszik. Az ebből fakadó kerti és udvari munkálatok állandó feladatvégzést biztosítanak.

Fő feladatok:

  • Falevelek összegyűjtése,
  • Gallyak összegyűjtése,
  • Gereblyézés.

d.) szállások tavaszi nagytakarítása

A kempinghez összesen 60 faház és apartman tartozik, amivel 240 főnek tudunk szállást biztosítani. Ezeknek a tisztán tartásában örömmel vesszük az önkéntesek segítségét!

Fő feladatok:

  • Portörlés,
  • Ablaktisztítás,
  • Függönycsere,
  • Sepregetés,
  • Felmosás.

9.2. Az önkéntes munkavégzés feltételei

Önkéntes bármely magyar állampolgár lehet, aki betöltötte a 10. életévét. A törvény előírja, hogy kiskorúsága miatt cselekvőképtelen önkéntes esetén az önkéntes jogviszonnyal kapcsolatos jognyilatkozatokat a törvényes képviselő teszi meg, de az önkéntes szerződés megkötéséhez és módosításához az önkéntes beleegyezése szükséges.

A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy, illetve a cselekvőképességében a közérdekű önkéntes tevékenység tekintetében részlegesen korlátozott nagykorú személy olyan közérdekű önkéntes tevékenységet folytathat, amely megfelel életkorának, testi, értelmi és erkölcsi fejlettségének, illetve képességeinek, valamint amely nem veszélyezteti egészségét, fejlődését és tankötelezettségének teljesítését.

A tizenhatodik életévét be nem töltött önkéntes és a cselekvőképességében a közérdekű önkéntes tevékenység tekintetében részlegesen korlátozott nagykorú önkéntes közérdekű önkéntes tevékenységet külföldön nem végezhet.

A tizennyolcadik életévét be nem töltött önkéntes közérdekű önkéntes tevékenységet 20 óra és 6 óra között nem végezhet.

A tizenhatodik életévét be nem töltött önkéntes által a közérdekű önkéntes tevékenységre
fordítható idő nem haladhatja meg

  • tanítási szünet ideje alatt a napi három órát és a heti tizenkét órát,
  • tanítási időben a heti hat órát és
  • tanítási napon a napi két órát.
  • tanítási napon kívül a napi három órát.

A tizenhatodik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött önkéntes által a
közérdekű önkéntes tevékenységre fordítható idő nem haladhatja meg a napi négy és fél órát és a heti tizennyolc órát.

A tizennyolcadik életévét be nem töltött önkéntes részére a közérdekű önkéntes tevékenység befejezése és másnapi megkezdése között legalább tizennégy óra pihenőidőt kell biztosítani.

Aki az Adományozottal fennálló más jogviszony keretében ellenszolgáltatás fejében munkát végez, a munkakörébe tartozó feladatokat az Adományozottnál önkéntes jogviszonyban nem végezheti.

Aki az Adományozottnál jogszabályi kötelezésen, jogerős bírósági határozaton, illetve hatósági kötelezésen alapuló tevékenységet végez, az e körbe tartozó feladatokat az Adományozottnál önkéntes jogviszonyban nem végezheti.

9.3. Az Önkéntes szerződés

Az önkéntesek fogadása a törvény által meghatározott és rögzített önkéntes jogviszony keretében történhet.

9.4. Az Adományozott, mint fogadó szervezet kötelezettségei

Az Adományozott köteles biztosítani a közérdekű önkéntes tevékenység
ellátásához szükséges tájékoztatást és irányítást, az ismeretek megszerzését, a tizennyolcadik életévét be nem töltött önkéntes esetén a közérdekű önkéntes tevékenység folyamatos, szakszerű felügyeletét.

9.5. Az önkéntes kötelezettségei

(i) Az önkéntes elláthat minden olyan tevékenységet,

  • amelyre vonatkozóan megfelel a jogszabályokban meghatározott képesítési, egészségügyi, nyilvántartásba vételi és egyéb feltételeknek, valamint
  • amelynek ellátását jogszabály nem köti meghatározott jogviszonyhoz, illetve amelynek
    önkéntessel történő ellátását jogszabály nem zárja ki.

(ii) Köteles a közérdekű önkéntes tevékenységet a vonatkozó jogszabályok, szakmai és etikai előírások, valamint az Adományozott utasításai szerint személyesen végezni. Az önkéntes köteles megtagadni az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása más személy életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül veszélyeztetné. Az önkéntes nem köteles a fogadó szervezet utasításait teljesíteni, ha annak végrehajtása

a) az önkéntes életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül veszélyeztetné, vagy

b)jogszabályba vagy az önkéntes szerződésbe ütközik.

Ha az utasítás végrehajtása kárt idézhet elő, az önkéntes köteles erre az utasítást adó figyelmét felhívni. Az önkéntes nem felel az általa okozott kárért, amennyiben figyelemfelhívási kötelezettségének eleget tett.

(iii) Köteles a tudomására jutott személyes adatot, üzleti és egyéb titkot megőrizni.

(iv) Az önkéntes által az önkéntes jogviszonnyal összefüggésben harmadik személynek okozott kárért a fogadó szervezet felel. Amennyiben a kárt az önkéntes felróható magatartása okozta, – az önkéntes szerződés eltérő rendelkezése hiányában – a fogadó szervezet az önkéntestől követelheti kárának megtérítését. Amennyiben az önkéntes bizonyítja, hogy

a) a testi sérüléséből, illetve egészségkárosodásából eredő kára, vagy

b) a tulajdonában vagy használatában álló, a közérdekű önkéntes tevékenység ellátásához szükséges dologban a közérdekű önkéntes tevékenység végzésének helyén keletkező kára az önkéntes jogviszonnyal összefüggésben következett be, a fogadó szervezet akkor mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a kárt működési körén kívül eső elháríthatatlan ok vagy kizárólag az önkéntes elháríthatatlan magatartása okozta.

A fogadó szervezetnek nem kell megtérítenie a kárnak azt a részét, amely az önkéntes felróható magatartásából származott. Az önkéntes közeli hozzátartozója az önkéntes halálából eredő kárát a jelen pontban foglaltak szerint érvényesítheti.

9.6. Az Adományozott önkéntes munka nyilvántartásának szabályzata

(i) Önkéntes nyilvántartás: önkénteseket foglalkoztató szervezetként nyilvántartást kell vezetni az önkéntesekről. A nyilvántartásnak tartalmaznia kell az önkéntes személyes adatait, anyja nevét, lakcímét (tartózkodási helyét), születési helyét és idejét, e-mail címét, telefonszámát, az önkéntes tevékenység kezdetének időpontját, az önkéntesnek nyújtott juttatásokat, melyet az önkéntes jogviszony végét követően 5 évig meg kell őrizni.

(ii) Önkéntes munkavégzés jellegére vonatkozó és a munkaidejével kapcsolatos
nyilvántartás: az önkéntes munka nyilvántartó lapon történik az önkéntes által elvégzett
tevékenységek dokumentálása. A nyilvántartó lap vezetését az önkéntes végzi, és az Adományozott képviseletében az önkéntes koordinátor, az önkéntes program
vezetője vagy a szervezet képviselője hitelesíti.

6.10.6. Az önkéntesek számára adható juttatások

Az Adományozottnál az önkéntesek ellenszolgáltatás nélkül végzik
munkájukat. Egyedi esetekben, ellenszolgáltatásnak nem minősülő juttatások adhatók az önkéntes részére. Az önkéntesnek adható juttatások közös jellemzője, hogy minden juttatás a közérdekű önkéntes munkával összefüggésben adható, az önkéntes tevékenység ellátásához szükséges mértékű vagy mennyiségű. Ilyen juttatások pl:

  • munkaruházat, védőfelszerelés és anyag,
    • utazás, szállás étkezés költsége,
    • az önkéntes tevékenység biztonságos ellátása érdekében biztosított védőoltás, szűrővizsgálat, betegségmegelőző ellátás,
    • iskolarendszeren kívüli képzés költségei,
    • az önkéntes halála, sérülése egészségkárosodása érdekében kötött biztosítás díja,
    • jutalom, amely nem lehet több éves szinten, mint a minimálbér havi összegének 20%-a.

Ezzel a jogszabály elismeri a szervezeteknek az önkéntesek foglalkoztatásával kapcsolatban felmerült költségeit. Ez azért is fontos, mert az önkéntesnek adott juttatások nem minősülnek természetbeni juttatásnak, azaz az ilyen juttatások után nem kell adót és társadalombiztosítási járulékot fizetni (Szja. törvény 7.§ (1) bekezdés y) pontja).

Önkéntes munkával teljesíthető az aktív korúak ellátásához szükséges 30 napos időtartamú kereső tevékenység, ugyanis a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (Szt.) 36. § (3) bekezdés értelmében a (2) bekezdés e) pontjában meghatározott 30 nap időtartamú tevékenység teljesítése közérdekű önkéntes tevékenységgel is igazolható, amennyiben egyéb megfelelő kereső tevékenységet vagy munkaerő-piaci programban való részvételt nem tudott igazolni az érintett.

10. A felelősség korlátozása

10.1. Adományozott Honlapján való adományozás feltételezi a Felhasználó részéről az internet lehetőségeinek és korlátainak ismeretét és elfogadását, különös tekintettel a technikai teljesítményekre és a lehetséges hibákra.

10.2. A szerződésszegéssel okozott károkra vonatkozóan Adományozott a jelen ÁSZF-ben a következőket alkalmazza. A Ptk. 6:142. §-a [Felelősség szerződésszegéssel okozott károkért] alapján, „Aki a szerződés megszegésével a másik félnek kárt okoz, köteles azt megtéríteni. Mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a szerződésszegést ellenőrzési körén kívül eső, a szerződéskötés időpontjában előre nem látható körülmény okozta, és nem volt elvárható, hogy a körülményt elkerülje vagy a kárt elhárítsa.” A Ptk. 6:143. §-a értelmében [A kártérítés mértéke] „(1) Kártérítés címén meg kell téríteni a szolgáltatás tárgyában keletkezett kárt. (2) A szerződésszegés következményeként a jogosult vagyonában keletkezett egyéb károkat és az elmaradt vagyoni előnyt olyan mértékben kell megtéríteni, amilyen mértékben a jogosult bizonyítja, hogy a kár, mint a szerződésszegés lehetséges következménye a szerződés megkötésének időpontjában előre látható volt. (3) Szándékos szerződésszegés esetén a jogosult teljes kárát meg kell téríteni.”

10.3. A Felhasználó teljes körű és korlátlan felelősséggel tartozik a más személy személyes adatainak megadásából, illetve az Adományozott Honlapján való közzétételéből eredő károkért. Az üzemeltető ilyen esetben minden segítséget megad az eljáró hatóságoknak a jogsértő személy személyazonosságának megállapítása céljából.

10.4. A Felhasználó köteles tiszteletben tartani a hatályos jogszabályokat, és a használat során köteles tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely jogellenes, vagy amely más Felhasználók érdekeit sérti. Ezen belül a Felhasználó köteles különösen:

– tiszteletben tartani mások magánszféráját, személyhez fűződő jogait és méltányolható érdekeit;

–   tartózkodni attól, hogy más személyekről jogosulatlanul információkat gyűjtsön, a megszerzett információkat jogosulatlanul felhasználja;

–   tartózkodni bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésétől;

–   tiszteletben tartani a szellemi alkotásokhoz fűződő jogokat, különösen a szerzői jogi védelem alá eső irodalmi, tudományos és művészeti alkotások, találmányok, formatervezési minták, használati minták, védjegyek és forgalmi árujelzők védelmére vonatkozó szabályokat.

10.5. Valamennyi Felhasználó köteles tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely a Honlap rendeltetésszerű használatát akadályozza. Ezen belül a Felhasználó köteles különösen:

  • tartózkodni kéretlen levelek („spam”), vagy lánclevelek („hoax”) küldésétől;
  • tartózkodni minden olyan kommunikációtól, amely a Honlap rendeltetésszerű használatában másokat akadályozhat, vagy zavarhat;
  • tartózkodni a nyilvános kommunikációban az oda nem illő, ismétlődő, egyéb okból zavaró megnyilatkozásoktól.

10.6. Valamennyi Felhasználó köteles tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely Adományozott érdekeit sérti. Ezen belül a felhasználó köteles különösen:

  • tartózkodni a Honlap működésének megzavarásától, akadályozásától;
  • tartózkodni olyan tevékenységektől, amely az Adományozott üzleti titkainak, általa titokban tartott információknak a megszerzésére, felhasználására irányul;
  • tartózkodni minden olyan kommunikációtól, amely a szolgáltatásra vonatkozó, valótlan információt hordoz;
  • tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely a Honlap informatikai biztonságát veszélyezteti;
  • tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely saját, vagy más személy termékének vagy szolgáltatásának a reklámozására irányul.

10.7. Akinek jogait vagy méltányolható érdekeit a Felhasználó tevékenysége sérti – így különösen a személyhez fűződő jogaiban sérelmet szenvedett személy, a bűncselekmény, vagy szabálysértés sértettje, valamint a szellemi alkotásokhoz való jog jogosultja –, kérheti Adományozottól a kifogásolt tartalom eltávolítását, a Felhasználóval szemben a szükséges intézkedések megtételét. A kérelmező jogosultságát köteles megfelelő módon igazolni. Amennyiben a jogosultság igazolt, a jogosult kérheti, hogy Adományozott a jogsértő tartalmat későbbi eljárás lefolytatása céljából zárolja. Ebben az esetben a jogosultnak az eljárás megindítását 60 napon belül igazolnia kell. A zárolt tartalmat, valamint az azzal összefüggő, Adományozott által tárolt adatokat Adományozott az eljáró szerv rendelkezésére bocsátja, az adott szervre és eljárásra vonatkozó jogszabályoknak megfelelően.

11. SZERZŐI JOGOK

11.1. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1) bekezdése értelmében a Honlap szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a Honlapon található grafikai és szoftveres megoldások, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a Honlap, vagy annak bármely része módosítható. A Honlapról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a Honlapra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet. A jogtulajdonos: Dorkász Szolgálat Közhasznú Alapítvány.

11.2. Adományozott fenntartja minden jogát szolgáltatásának minden elemére, különös tekintettel a dorkasz.hu domain nevére, az ehhez tartozó aldomainekre, aloldalakra, valamint az internetes reklámfelületeire. Továbbá Adományozott fenntartja jogát arra, miszerint a termékeken megjelenő grafikai elemek, grafikák saját szellemi termékei, melynek tulajdonjogát fenntartja.

11.3. Tilos minden olyan tevékenység, amely az Adományozott adatbázisának kilistázására, rendszerezésére, archiválására, feltörésére (hack), forráskódjainak visszafejtésére irányul. Külön megállapodás, vagy az erre a célra szolgáló szolgáltatás igénybevétele nélkül tilos az Adományozott által rendelkezésre bocsátott felület, illetve keresőmotorok megkerülésével az Adományozott adatbázisát módosítani, lemásolni, abban új adatokat elhelyezni, vagy meglévő adatokat felülírni.

11.4. A Felhasználó köteles az Adományozott szellemi tulajdonára vonatkozó minden jogát tiszteletben tartani és semmilyen jogcímen nem élhet követeléssel a szellemi tulajdon vonatkozásában.

11.5. A jelen ÁSZF-ben „szellemi tulajdon”-nak minősül az Adományozottat megillető és (iparjogi- vagy szerzői jogi) védelemben részesíthető bármely mű, függetlenül annak adathordozójától és attól, hogy a jogi védelem ezeken ténylegesen fennáll-e. Ilyen szellemi tulajdonnak minősül a 11.3. pontban meghatározottakon túlmenően például:az online szolgáltatások során közzétett tartalmak (pl. ábrák, animációk, videók, szakcikkek, informatív anyagok);az Adományozott védjegye (pl. logó, szlogen).

11.6. Felhasználási engedély (licencia): A Szerződés létrejöttével az Adományozó a konkrét szolgáltatással érintett szellemi tulajdonra felhasználási engedélyt (licenciát) szerez, amely

–    nem kizárólagos, nem átruházható, allicenciába nem adható;

–    Magyarország területére és a szolgáltatás teljesítési időpontjáig szól;

–    a konkrét szolgáltatás jellege szerinti felhasználási módra és mértékre korlátozódik. A licenciához nem tartozó egyéb felhasználás az Adományozott előzetes, kifejezett engedélyéhez kötött. Az ÁSZF egyetlen rendelkezése sem értelmezhető úgy, hogy az Adományozott a szellemi tulajdonára vonatkozó bármely jogát akár részben, akár egészben, akár átmenetileg, akár véglegesen átruházná az Adományozóra. Eltérő megállapodás hiányában a licencia ellenértékét a szolgáltatási díj tartalmazza.

11.7. Jogosulatlan felhasználás: A szellemi tulajdon jogosulatlan felhasználása szigorúan tilos és haladéktalanul jogi lépések megtételét vonja maga után (pl. azonnali hatályú szerződés-felmondás, kártérítés iránti eljárás, bűncselekmény esetén feljelentés megtétele). A licencia nélküli vagy a licencián túlmenő felhasználás automatikusan az Adományozott szellemi tulajdonának jogosulatlan felhasználását jelenti (pl. másolás, módosítás, átdolgozás, kivonatolás, többszörözés, megosztás, terjesztés, harmadik félhez vagy a nyilvánossághoz közvetítés, hasznosítás – vagy ezek kísérlete; a szellemi tulajdon felhasználásával új termék/szolgáltatás létrehozása, már meglévő termék/szolgáltatás fejlesztése, bővítése, valamint az ilyen termék/szolgáltatás hasznosítása; egyéb visszaélés).

12. VEGYES RENDELKEZÉSEK

12.1. Adományozott kötelezettsége teljesítéséhez közreműködőt jogosult igénybe venni. Ennek jogellenes magatartásáért teljes felelősséggel tartozik, úgy, mintha a jogellenes magatartást saját maga követte volna el.

12.2. A Szerződés és az ÁSZF egyes rendelkezéseit, mellékleteit, függetlenül attól, hogy azok hol kerültek elhelyezésre vagy közlésre, a szerződő felek megállapodása részeként és a tényleges tartalmuknak megfelelően kell a szerződő feleknek megítélniük és alkalmazniuk.

12.3. Ha a jelen ÁSZF bármely része érvénytelenné, jogtalanná vagy érvényesíthetetlenné válik, az a fennmaradó részek érvényességét, jogszerűségét és érvényesíthetőségét nem érinti.

12.4. Amennyiben Adományozott a jelen ÁSZF alapján megillető jogát nem gyakorolja, a joggyakorlás elmulasztása nem tekinthető az adott jogról való lemondásnak. Bármilyen jogról történő lemondás csak az erre vonatkozó kifejezett írásbeli nyilatkozat esetén érvényes. Az, hogy az Adományozott egy alkalommal nem ragaszkodik szigorúan a jelen ÁSZF valamely lényegi feltételéhez, vagy kikötéséhez nem jelenti azt, hogy lemond arról, hogy a későbbiekben ragaszkodjon az adott feltétel vagy kikötés szigorú betartásához.

12.5. Adományozott a különböző fajtájú szolgáltatások nyújtására vonatkozó tájékoztatásokat, akciókat, ajánlatokat és kedvezményeket jogosult – az ÁSZF egyoldalú módosításával egyezően – bármikor és egyoldalúan módosítani, azzal, hogy ezen módosítások a már létrejött Szerződések tartalmát nem érinthetik.

12.6. Adományozott a jelen ÁSZF-nek az időközben módosulandó jogszabályi háttérrel és egyéb belső szabályzattal való összehangolása miatti megváltoztatására a jogot fenntartja.

12.7. Az ÁSZF és annak mindenkori módosítása a közzétételkor lép hatályba.

12.8. Felek a Szerződés és az ÁSZF hatálya alatt a tevékenységük során kötelesek a másik fél jogait és érdekeit szem előtt tartva, a másik fél működését gátló, hátráltató magatartást mellőzve eljárni, és mindent megtenni annak érdekében, hogy a Szerződés kapcsán felmerülő valamennyi jogvitát békés úton oldják meg.

13. A PANASZKEZELÉS MÓDJA, FOGYASZTÓI JOG-ÉS IGÉNYÉRVÉNYESÍTÉS

13.1. Adományozott célja, hogy valamennyi szolgáltatást megfelelő minőségben, az Adományozó teljes megelégedettsége mellett teljesítsen. Amennyiben az Adományozónak mégis valamilyen panasza van a szerződéssel vagy annak teljesítésével kapcsolatban, úgy panaszát a fenti e-mail címen, vagy levél útján is közölheti, de előterjesztheti azt szóban is. A panaszok bejelentésére, kapcsolattartásra használható cím, telefonszám, elektronikus levelezési cím megegyezik az Adományozott jelen ÁSZF-ben feltüntetett ügyfélszolgálati elérhetőségi adatokkal.

13.2. A fogyasztó szóban vagy írásban közölheti a vállalkozással a panaszát, amely a vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozik. Nem minősül panasznak, ha a Felhasználó az Adományozott weboldalának működésével, tevékenységével kapcsolatosan tájékoztatást, állásfoglalást kér.

A szóbeli panaszt a vállalkozás köteles azonnal megvizsgálni, és szükség szerint orvosolni. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a fogyasztónak átadni. Telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a fogyasztónak legkésőbb 30 napon belül – az írásbeli panaszra adott válaszra vonatkozó előírásoknak megfelelően – az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni. Egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozóan az alábbiak szerint köteles eljárni. Az írásbeli panaszt a vállalkozás – ha az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusa eltérően nem rendelkezik – a beérkezését követően 30 napon belül köteles írásban érdemben megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt. Ennél rövidebb határidőt jogszabály, hosszabb határidőt törvény állapíthat meg. A panaszt elutasító álláspontját a vállalkozás indokolni köteles. A telefonon vagy elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panaszt a vállalkozás köteles egyedi azonosítószámmal ellátni, és azt közölni a Vásárlóval.

A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az alábbiakat:

  1. a fogyasztó neve, lakcíme,
  2. a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja,
  3. a fogyasztó panaszának részletes leírása, a fogyasztó által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke,
  4. a vállalkozás nyilatkozata a fogyasztó panaszával kapcsolatos álláspontjáról, amennyiben a panasz azonnali kivizsgálása lehetséges,
  5. a jegyzőkönyvet felvevő személy és – telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz kivételével – a fogyasztó aláírása,
  6. a jegyzőkönyv felvételének helye, ideje,
  7. telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a panasz egyedi azonosítószáma.

A vállalkozás a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát 5 évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni.

A panasz elutasítása esetén a vállalkozás köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a vállalkozás a fogyasztói jogvita rendezése érdekében igénybe veszi-e a békéltető testületi eljárást.

Amennyiben az Adományozott és az Adományozó között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a fogyasztó számára:

13.3. Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál: Amennyiben a Felhasználó panaszát vagy minőségi kifogását Adományozott nem, vagy nem a jogszabályoknak megfelelően kezelte, illetve amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, a jogsértés leírását tartalmazó kérelmével jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a kérelem jellegétől függően a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes járási hivatalok, illetve megyeszékhely szerinti járási hivatalok látják el.

A lakóhely szerint illetékes járási hivatalok listája és elérhetőségei itt érhetők el. Egyes esetekben (így webáruházakat érintő bizonyos jogsértések esetén is) az eljárást a megyeszékhelyek járási hivatalai folytatják le, melyek elérhetőségei itt érhetők el.

Baranya Vármegyei Kormányhivatal Pécsi Járási Hivatala
Cím: 7621 Pécs, Kossuth tér 1-3.
Telefonszám: 06-72/795-693; 06-72/795-624
Fax: 06-72/795-700
E-mail: pecs.jaras@baranya.gov.hu  
Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatala
Cím: 6000 Kecskemét, Széchenyi krt. 12.
Telefonszám: 06-76/795-829
Fax: 06-76/998-625
E-mail: kecskemet@bacs.gov.hu  
Békés Vármegyei Kormányhivatal Békéscsabai Járási Hivatala
Cím: 5600 Békéscsaba, Szabadság tér 11-17.
Telefonszám: 06-66/528-320
Fax: 06-66/528-321
E-mail: bekescsaba.jaras@bekes.gov.hu  
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Miskolci Járási Hivatala
Cím: 3525 Miskolc, Petőfi Sándor u. 23.
Telefonszám: 06-46/795-600, 06-46/795-655
Fax: 06-46/795-701, 06-46/512-001
E-mail: jaras.miskolc@borsod.gov.hu  
Budapest Főváros Kormányhivatala V. Kerületi Járási Hivatala
Cím: 1051 Budapest, József nádor tér 10.
Telefonszám: 06-1/795-9652
Fax: 06-1/237-4867
E-mail: titkarsag@05kh.bfkh.gov.hu  
Csongrád Vármegyei Kormányhivatal Szegedi Járási Hivatala
Cím: 6722 Szeged, Rákóczi tér 1.
Telefonszám: 06-62/680-000
E-mail: vezeto.szeged@csongrad.gov.hu  
Fejér Vármegyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatala
Cím: 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8.
Telefonszám: 06-22/795-751
Fax: 06-22/795-814
E-mail: hivatal.szekesfehervar@fejer.gov.hu  
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal Győri Járási Hivatala
Cím: 9023 Győr, Szabolcska M. u. 1/A. Telefonszám: 06-96/795-043
Fax: 06-96/795-045
E-mail: hivatal.gyor@gyor.gov.hu  
Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal Debreceni Járási Hivatala
Cím: 4024 Debrecen, Szent Anna u. 42-48.
Telefonszám: 06-52/516-140
Fax: 06-52/516-141
E-mail: debrecen.jh@hajdu.gov.hu  
Heves Vármegyei Kormányhivatal Egri Járási Hivatala
Cím: 3300 Eger, Szarvas tér 1.
Telefonszám: 06-36/482-900
Fax: 06-36/482-905
E-mail: titkarsag.eger@heves.gov.hu  
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Szolnoki Járási Hivatala
Cím: 5000 Szolnok, Ady Endre út 9.
Telefonszám: 06-56/795-666
Fax: 06-56/795-694
E-mail: szolnok.jarasihivatal@jasz.gov.hu  
Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal Tatabányai Járási Hivatala
Cím: 2800 Tatabánya, Bárdos László u. 2.
Telefonszám: 06-34/795-659
Fax: 06-34/795-655
E-mail: hivatal.tatabanya@komarom.gov.hu  
Nógrád Vármegyei Kormányhivatal Salgótarjáni Járási Hivatala
Cím: 3100 Salgótarján, Múzeum tér 1.
Telefonszám: 06-32/795-160
Fax: 06-32/795-170
E-mail: jaras.salgotarjan@nograd.gov.hu  
Pest Vármegyei Kormányhivatal Érdi Járási Hivatala
Cím: 2030 Érd, Budai út 7/b.
Telefonszám: 06-23/504-181, 182
Fax: 06-23/504-120, 178
E-mail: jarasihivatal.erd@pest.gov.hu  
Somogy Vármegyei i Kormányhivatal Kaposvári Járási Hivatala
Cím: 7400 Kaposvár, Kossuth tér 1.
Telefonszám: 06-82/795-137 Fax: 06-82/795-138
E-mail: hivatal@kaposvar.gov.hu  
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal Nyíregyházi Járási Hivatala
Cím: 4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1.
Telefonszám: 06-42/795-110
Fax: 06-42/795-109
E-mail: nyiregyhaza@szabolcs.gov.hu  
Tolna Vármegyei Kormányhivatal Szekszárdi Járási Hivatala
Cím: 7100 Szekszárd, Bezerédj u. 10.
Telefonszám: 06-74/795-603
E-mail: titkarsag.szekszard@tolna.gov.hu  
Vas Vármegyei Kormányhivatal Szombathelyi Járási Hivatala
Cím: 9700 Szombathely, Hollán Ernő u. 1.
Telefonszám: 06-94/501-800, 06-94/795-700
Fax: 06-94/501-803
E-mail: jaras.szombathely@vas.gov.hu  
Veszprém Vármegyei Kormányhivatal Veszprémi Járási Hivatala
Cím: 8200 Veszprém, Mindszenty József u. 3-5.
Telefonszám: 06-88/550-507, 508
Fax: 06-88/550-819
E-mail: veszprem.jaras@veszprem.gov.hu  
Zala Vármegyei Kormányhivatal Zalaegerszegi Járási Hivatala
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Kazinczy tér 4.
Telefonszám: 06-92/550-300
Fax: 06-92/550-301
E-mail: zalaegerszeg@zala.gov.hu  

13.4. Felhasználó Adományozottal szemben fogyasztói panasszal élhet. Amennyiben a Felhasználó Adományozott fogyasztói panaszát elutasítja, úgy a Felhasználó a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testülethez is fordulhat. A békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését. Az eljárásra – a fogyasztó erre irányuló kérelme alapján – az illetékes testület helyett a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes.

13.4.1. A békéltető eljárásban Adományozott a vonatkozó jogszabály alapján köteles részt venni és együttműködni. Ennek keretében fennáll Adományozottnak a békéltető testület felhívására történő válaszirat megküldési kötelezettsége (mely intézkedésnek a törvényben rögzített tartalommal a felhívás kézbesítésétől számított 8 napon belül kell megtörténnie), továbbá kötelezettségként kerül rögzítésre a békéltető testület előtti megjelenési kötelezettség („meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételének biztosítása”). Amennyiben Adományozott székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, Adományozott együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.

13.4.2. A fenti együttműködési kötelezettség megszegése esetén a fogyasztóvédelmi hatóság rendelkezik hatáskörrel, amely alapján a jogszabályváltozás következtében Adományozott jogsértő magatartása esetén kötelező bírságkiszabás alkalmazandó, bírságtól való eltekintésre nincs lehetőség. A fogyasztóvédelemről szóló törvény mellett módosításra került a kis- és középvállalkozásokról szóló törvény vonatkozó rendelkezése is, így a kis- és középvállalkozások esetén sem mellőzhető majd a bírság kiszabása.

13.4.3. A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.

13.4.4. A békéltető testület eljárása a fogyasztó kérelmére indul. A kérelmet a békéltető testület elnökéhez kell írásban benyújtani: az írásbeliség követelményének levél, távirat, távgépíró vagy telefax útján, továbbá bármely egyéb olyan eszközzel is eleget lehet tenni, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását, és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését. A kérelemnek tartalmaznia kell:

a. a fogyasztó nevét, lakóhelyét vagy tartózkodási helyét,

b. a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás nevét, székhelyét vagy érintett telephelyét,

c. ha a fogyasztó az illetékességet az illetékes békéltető testület helyett kérelmezett testület megjelölését,

d. a fogyasztó álláspontjának rövid leírását, az azt alátámasztó tényeket és azok bizonyítékait,

e. a fogyasztó nyilatkozatát arról, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelte a vitás ügy rendezését

f. a fogyasztó nyilatkozatát arra nézve, hogy az ügyben más békéltető testület eljárását nem kezdeményezte, közvetítői eljárás nem indult, keresetlevél beadására, illetve fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelemelőterjesztésére nem került sor,

g. a testület döntésére irányuló indítványt,

h. a fogyasztó aláírását.

A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a fogyasztó bizonyítékként hivatkozik, így különösen a vállalkozás írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a fogyasztó rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az előírt egyeztetés megkísérléséről.

Ha a fogyasztó meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást.

13.4.5. A békéltető testületek listája itt érhető el. Az egyes, területileg illetékes Békéltető Testületek elérhetőségei:

Baranya Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 7625 Pécs, Majorossy I. u. 36.
Telefonszám: 06-72-507-154; Mobil: 06-20-283-3422Fax: 06-72-507-152
E-mail: kerelem@baranyabekeltetes.hu; info@baranyabekeltetes.hu Honlap: www.baranyabekeltetes.hu  
Bács-Kiskun Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 6000 Kecskemét, Árpád krt. 4.
Telefonszám: 06-76-501-525; 06-76-501-532 Mobil: 06-70-7028-403
Fax: 06-76-501-538
E-mail: bekeltetes@bacsbekeltetes.hu
Honlap: www.bacsbekeltetes.hu  
Békés Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5.
Telefonszám: 06-66-324-976
Fax: 06-66-324-976
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Telefonszám:06-46-501-091; 06-46-501-870
Fax: 06-46-501-099
E-mail: bekeltetes@bokik.hu Honlap: www.bekeltetes.borsodmegye.hu  
Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testület
Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Telefonszám: 06-1-488-2131
Fax: 06-1-488-2186
E-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu  
Csongrád Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszám: 06-62-554-250/118
Fax: 06-62-426-149
E-mail: bekelteto.testulet@csmkik.hu Honlap: www.bekeltetes-csongrad.hu  
Fejér Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 8000 Székesfehérvár, Hosszúsétatér 4-6.
Telefonszám:06-22-510-310
Fax: 06-22-510-312
E-mail: bekeltetes@fmkik.hu; fmkik@fmkik.hu  
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 9021 Győr, Szent István út 10/a.
Telefonszám: 06-96-520-217
Fax: 06-96-520-218
E-mail: bekeltetotestulet@gymskik.hu  
Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: 4025 Debrecen, Petőfi tér 10. Cím: 4025 Debrecen, Vörösmarty u. 13-15.
Telefonszám: 06-52-500-710; 06-52-500-745
Fax: 06-52-500-720
E-mail: bekelteto@hbkik.hu  
Heves Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 3300 Eger, Hadnagy utca 6. földszint Levélcím: 3300 Eger, Pf.: 140.
Telefonszám: 06-36-416-660/105 mellék
Fax: 06-36-323-615
E-mail: bekeltetes@hkik.hu  
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 5000 Szolnok, Verseghy park 8. III. emelet 305-306.
Telefonszám: 06-20-373-2570
E-mail: bekeltetotestulet@jnszmkik.hu  
Komárom-Esztergom Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 2800 Tatabánya, Fő tér 36.
Telefonszám: 06-34-513-010
Fax: 06-34-316-259
E-mail: bekeltetes@kemkik.hu Honlap: www.kemkik.hu; kem-bekeltetes.webnode.hu  
Nógrád Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 3100 Salgótarján, Alkotmány út 9/A.
Telefonszám: 06-32-520-860
Fax: 06-32-520-862
E-mail: nkik@nkik.hu Honlap: www.nkik.hu  
Pest Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 1119 Budapest, Etele út 59-61. II. emelet 240.
Levelezési cím: 1364 Budapest, Pf.: 81
Telefonszám: 06-1-269-0703
Fax: 06-1-474-7921
E-mail: pmbekelteto@pmkik.hu Honlap: http://www.panaszrendezes.hu/homepage/index.php vagy www.pestmegyeibekelteto.hu Panasz elektronikus beadása az alábbi oldalon érhető el:
http://www.panaszrendezes.hu/homepage/index.php/panaszkuldes  
Somogy Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 7400 Kaposvár, Anna u.6.
Telefonszám: 06-82-501-000
Fax: 06-82-501-046
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi u. 2.
Telefonszám: 06-42-311-544
Fax: 06-42-311-750
E-mail: bekelteto@szabkam.hu  
Tolna Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 7100 Szekszárd, Arany J. u. 23-25.
Telefonszám: 06-74-411-661 Mobil: 06-30-6370-047
Fax: 06-74-411-456
E-mail: kamara@tmkik.hu  
Vas Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 9700 Szombathely, Honvéd tér 2.
Telefonszám: 06-94-312-356; 06-94-506-645
Fax: 06-94-316-936
E-mail: pergel.bea@vmkik.hu  
Veszprém Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 8200 Veszprém, Radnóti tér 1.; Pf.: 220
Telefonszám: 06-88-814-111
Fax: 06-88-412-150
E-mail: info@bekeltetesveszprem.hu Honlap: www.bekeltetesveszprem.hu
Zala Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Petőfi u. 24.
Telefonszám: 06-92-550-513
Fax: 06-92-550-525
E-mail: zmbekelteto@zmkik.hu Honlap: www.bekelteteszala.hu  

13.5. Online vitarendezési platform: A fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról (fogyasztói online vitarendezési irányelv) szóló, 2013. évi május 21.-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (a továbbiakban: rendelet) alapján az Európai Bizottság létrehozott egy online vitarendezési platformot, amely 2016. február 15-től vehető igénybe az online adásvételi vagy szolgáltatási szerződést kötők között fogyasztói jogvita esetén mind a fogyasztók, mind a kereskedők számára.

13.5.1. A rendelet hatálya közvetlenül kiterjed az Unióban letelepedett, Magyarországon székhellyel rendelkező online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésekben érintett kereskedőre, amennyiben közte és a fogyasztó között létrejött online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésselkapcsolatban fogyasztói jogvita merül fel.

13.5.2. Ahhoz, hogy az online vitarendezési platformot használni tudja, előzőleg regisztrálnia kell az Európai Bizottság rendszerében. Az online vitarendezési platformot az Európai Bizottság rendszerében való regisztrációt követően itt érheti el.

ODRlink:  https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=HU

13.6. Amennyiben a fogyasztó nem fordul békéltető testülethez, vagy az eljárás nem vezetett eredményre, úgy a fogyasztónak a jogvita rendezése érdekében lehetősége van polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint bírósághoz fordulni. A pert keresetlevéllel kell megindítani, amelyben az alábbi információkat kell feltüntetni:

• az eljáró bíróságot;

• a feleknek, valamint a felek képviselőinek nevét, lakóhelyét és perbeli állását;

• az érvényesíteni kívánt jogot, az annak alapjául szolgáló tényeknek és azok bizonyítékainak előadásával;

• azokat az adatokat, amelyekből a bíróság hatásköre és illetékessége megállapítható;

• a bíróság döntésére irányuló határozott kérelmet.

A keresetlevélhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát, amelynek tartalmára bizonyítékként hivatkozik.

14. ADATVÉDELEM, ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ

14.1. Adományozott célja, hogy a lehető legteljesebb mértékben biztosítsa a Honlapot használó Felhasználók személyes adatainak védelmét. A jelen felhasználási feltételekben található adatkezelési tájékoztató kizárólag a Honlap tekintetében érvényes, nem alkalmazható harmadik személyek által üzemeltetett weboldalak esetében, még abban az esetben sem, ha ezek a weboldalak a Honlapról közvetlenül hozzáférhetőek.

14.2. Adományozott tevékenységét látogatói és ügyfelei személyiségi jogainak védelmével, a vonatkozó jogszabályok, így különösen a Polgári Törvénykönyv, valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (továbbiakban: Infotv.), az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet) rendelkezéseinek betartásával végzi. Felhívjuk a figyelmet, hogy a személyes adatok megadása a Honlapon önkéntes, és az adatkezeléshez a felhasználási feltételek elfogadásával egyidejűleg a Felhasználó hozzájárul. Abban az esetben, ha a Felhasználó egy másik személy megbízásából jár el, akkor az ő felelőssége az érintett személy beleegyezésének megszerzése adatainak közléséhez. Cselekvőképtelen és korlátozottan cselekvőképes személyek nyilatkozatához a törvényes képviselő előzetes hozzájárulása szükséges, kivéve olyan szolgáltatásokhoz tartozó adatkezeléseket, amelyek mindennapi életben tömegesen előforduló ügyletet céloz. Az adatkezeléssel kapcsolatos részletes szabályokat a Adományozott https://www.dorkasz.hu weboldalán található adatkezelési tájékoztatóban olvashat (https://dorkasz.hu/adatkezelesi-tajekoztato/).

14.3. A Honlap egyes szolgáltatásai egyedi azonosítót, úgynevezett cookie-t („sütit”) helyeznek el felhasználói számítógépén. A cookie-k a Felhasználók személyére szabott kiszolgálás és Felhasználó részére nyújtott szolgáltatások javítása érdekében a Felhasználók azonosításának, „autentikálásának” megkönnyítését szolgálják. A cookie-ben a Felhasználók személyes adatai soha nem kerülnek eltárolásra. A weboldalon működő termékajánló rendszer a Felhasználó által korábban látogatott oldalak szerinti kategóriába tartozó ajánlatot jeleníti meg. A honlapok használatával a Felhasználó elfogadja, hogy számítógépén a cookie elhelyezésre kerüljön. A cookie-fogadás felhasználói tiltása a Honlap szolgáltatásai igénybevételének nem akadálya. A cookiekról bővebben Adományozott https://www.dorkasz.hu weboldalán található cookie-szabályzatában olvashat (https://dorkasz.hu/cookie-kezeles/).

15. A DIGITÁLIS ADATTARTALOM MŰKÖDÉSE, MŰSZAKI VÉDELMI INTÉZKEDÉSEK, HARDVERREL ÉS SZOFTVERREL VALÓ KOMPATIBILITÁS

15.1. Adományozott a Honlap 99%-os rendelkezésre állását garantálja, éves szinten. A rendelkezésre állás mérése szempontjából nem tekinthető kiesésnek a legfeljebb 1 munkanap időtartamú tervezett karbantartás, feltéve, hogy annak időpontjáról és várható időtartamáról Adományozott előre értesítette Felhasználót a weboldalon.

15.2. A weboldal mindenfajta böngésző szoftverrel és operációs rendszerrel együttműködik. A weboldal kommunikációja HTTP protokollon keresztül történik. A weboldalon keresztül történő kommunikáció nem titkosított, kivéve a személyes adatokat igénylő oldalakat, amelyek https protokollal vannak ellátva. A weboldal rendelkezik SSL tanúsítvánnyal.

15.3. A weboldal a DiMA.hu Kft. által üzemeltett szerveren fut.

15.4. Adományozott fenntartja a jogot, hogy indokolt esetben, bármely funkció elérhetőségét időlegesen valamennyi Felhasználó vonatkozásában – ideértve különösen hálózati szegmens, becenév, e-mail cím stb. – felfüggessze, vagy a funkció biztosítását véglegesen megszüntesse.